Kurtyny paskowe

Kurtyny paskowe produkowane są z miękkiego PCV oraz stalowych lub plastikowych elementów mocujących. Ułatwiają oddzielenie pomieszczeń, stanowisk produkcyjnych, wygrodzenie stref specjalnych. Można je stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.


Kurtyny paskowe z folii PCV
Zewnętrzna kurtyna paskowa PCV – przejazd wózka widłowego


Kurtyny paskowe właściwie zamontowane przede wszystkim zapewniają dobrą izolację termiczną i dźwiękową. Skutecznie zmniejszają straty ciepła (w okresie zimowym) oraz zapobiegają wzrostowi temperatur w okresie letnim. Jak właściwie zamontować kurtyny paskowe PCV dowiesz się, pobierając instrukcję montażu. Ponadto w każdej chwili Nasi eksperci są gotowi udzielić odpowiedzi na Twoje pytania.W zależności od wysokości otworu, w którym mają zostać zamontowane kurtyny paskowe oraz od rodzaju ruchu odbywającego się przez ten otwór, należy wybrać odpowiedni format pasa. W ofercie posiadamy szeroki wybór pasów folii: 2x100mm, 2x200mm, 2x300mm, 3x300mm lub 4x400mm (grubość x szerokość). Folia PCV najwyższej jakości, francuskiego producenta EXTRUFLEX. Oferujemy produkty marki premium, spełniające wszystkie europejskie normy, poświadczone atestami i certyfikatami.


Kurtyny paskowe- Sugerowana maksymalna wysokość otworu
Format pasa dopasowany do maksymalnej wysokości kurtyny


Sugerowany środek transportu przez kurtynę
Format pasa dopasowany do rodzaju transportuOdpowiednio dobrany format pasa zapobiega rozwiewaniu się ich w dolnej części oraz przedwczesnemu niszczeniu. Warto również przed zakupem folii sprawdzić, czy krawędzie wstęg są zaokrąglone.

Kurtyny pasowe ze względu na system montażu, można podzielić w następujący sposób:

Kurtyny paskowe grzebieniowe
Kurtyny paskowe grzebieniowe

Mocowanie grzebieniowe jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem montażowym. Kurtyny paskowe składają się z wieszaka grzebieniowego, płytek mocujących oraz pasów folii.

Kurtyna paskowa
Kurtyny paskowe rurowe

Mocowanie rurowe stosuje się dla przemysłowych otworów bramowych gdzie transportowane są wysokie ładunki. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim dlatego, że pasy folii nie mają możliwości wypięcia się.

Kurtyny przesuwne
Kurtyny paskowe przesuwne

Systemy mocujące do kurtyn przesuwnych, dostępne w wersji ocynkowanej lub aluminium. Kilka wariantów montażu i opcji rozsuwania szyn.

Oferujemy sprzedaż gotowych do samodzielnego montażu kurtyn paskowych oraz materiału do przygotowania kurtyny we własnym zakresie. Niezależnie od wybranego wariantu, oferujemy pomoc w doborze odpowiedniej kurtyny (rodzaj folii, szerokość pasa, wielkość zakładki).

Kurtyny PCV paskowe przygotowywane są pod wymiar światła otworu. Wybór wersji „na gotowo” umożliwia natychmiastowy ich montaż. We własnym zakresie należy zaopatrzyć się w elementy mocujące do wieszaka grzebieniowego (kołki montażowe). Pasy pocięte na wskazaną długość wraz z zanitowanymi płytkami montażowymi na każdym z nich.

Zakup samego materiału wiąże się z przygotowaniem kurtyny paskowej we własnym zakresie. Dostarczana jest folia PCV w rolce do pocięcia jej na pasy. Każdy pasy dziurkujemy i mocujemy na nim płytkę mocującą, którą później wieszamy na listwie montażowej.

Konieczne jest zachowanie dużej staranności przy wykonywaniu kurtyn. Nawet minimalna niedokładność, skutkować może odchyleniami wiszących pasów folii, a co za tym idzie nieszczelnością kurtyny.

Zarówno przy wyborze gotowej kurtyny jak i przy samodzielnym jej przygotowaniu, szczególną uwagę zwrócić należy na wieszanie pasów na listwie montażowej.

Kurtyny paskowe- orientacja pasów PCVPo zawieszeniu okutych pasów PCV na wieszaku grzebieniowym, należy sprawdzić czy nie wymagają one skrócenia. Pasy nie powinny opierać się o posadzkę. Właściwie wykonane pasy powinny kończyć się 15-20mm nad ziemią.

Do przygotowania kurtyny we własnym zakresie, potrzebne będą podstawowe narzędzie takie jak:

– nóż,

– miara,

– wkrętarka,

– dziurkacz lub zestaw kaletniczy,

– nitownica,

– poziomica,

– kątownik,

W przypadku jakichkolwiek pytań lub potrzeby zamówienia gotowych kurtyn paskowych, folii PCV, elementów mocujących mogą Państwo kontaktować z doradcą technicznym:

Aleksandra Szynkiewicz – Specjalista ds. Produktu
tel. kom. 693-168-199
e-mail: szynkiewicz@kolbud.pl
e-mail: pvc@kolbud.pl