Folia PCV

Folia PCV dostępna w pasach o długości do 50mb w formatach (grubość x szerokość): 1x570mm, 2x100mm, 2x200mm, 2x300mm,3x300mm, 4x400mm oraz w arkuszach o długości 20mb i grubości 1-10mm i szerokości 1000-2200mm. Folia zachowuje swoje właściwości dla temperatur użytkowych określonych dla każdego z typów.

W ofercie szeroki wybór folii standardowych (o różnych zakresach temperatur) oraz specjalistycznych (ognioodporna, spawalnicza, antystatyczna).

Folia PCV

Standard

Folia PCV Standard posiada lekkie niebieskawe zabarwienie, przejrzystość nie mniejszą niż 85% oraz zakres temperatury użytkowej od -15°C do +50°C. Jest to najbardziej uniwersalna pod względem możliwości zastosowania folia na kurtyny paskowe, elementy tłumiące, pasy przezierne w bramach szybkobieżnych oraz płaty bram wahadłowych

Folia PCV polar

Polar

Przejrzysta, elastyczna folia PCV do stosowania nawet w temperaturach do -25°C. Znacznie bardziej miękka niż folia Standardowa. Przeznaczona przede wszystkim do chłodni, mroźni oraz zewnętrznego użytku w trakcie zimy.

Folia PVC Super Polar

Super Polar

Folia przezroczysta o lekko zielonym zabarwieniu. Folia miękka, plastyczna, przeznaczona do bardzo niskich temperatur do -60°C . Stosowna w mroźniach, nie traci swoich właściwości w ujemnych temperaturach.

Folia PCV żebrowana

Żebrowana

Folia PCV żebrowana dostępna w wersjo Standard, Polar oraz Antyinsektowej. Podłużne żebrowanie wzmacnia folię na uszkodzenia mechaniczne oraz powoduje mniejsze tarcie i przywieranie do gładkich powierzchni. Folia żebrowana stosowana przede wszystkim przy mechanicznym ruchu.

Folia PCV food contact

Food Contact

Folia PCV Food Contact szczególnie polecana dla przemysłu spożywczego. Przeznaczona do stosowania w zakładach produkujących i przetwarzających żywność, chłodniach, mroźniach oraz rzeźniach. Oznaczona co 1,5metra symbolem kieliszka i widelca (dedykowany do kontaktu z żywnością). Zgodna z Europejską normą (1375/2004/ CE i EU-10/2011)

Kolorowa

Folia PCV z dodatkowymi barwnikami w celu uzyskania transparentnych lub nietransparentnych pasów. Przeźroczyste folie mogą mieć barwy: czerwoną, żółtą, niebieską, natomiast nieprzeźroczyste: szarą, czarną, niebieską, białą. Dostępna również folia półprzezroczysta- matowa, przypominająca oszronione szkło.

Folia PCV antyinsektowa

Antyinsektowa

Folia PCV Antyinsektowa przeznaczona do pracy w temperaturze od -15°C do +50°C.
Folia PCV o żółtym zabarwieniu i charakterystycznym zapachu trawy cytrynowej. Jest to folia, która skutecznie odstrasza owady. Stosowana przede wszystkim w przemyśle spożywczym, mięsnym, przechowalnictwie.

Folia PCV antystatyczna

Antystatyczna

Folia PVC antystatyczna nie powoduje gromadzenia ładunków elektryczności statycznej na powierzchni folii, ani powstawania iskier (wyładowań elektrycznych). Do stosowania w laboratoriach, halach magazynowych i produkcyjnych sprzętów elektronicznych, serwerowniach oraz szafach sterujących.

Folia PCV ognioodporna

Ognioodporna

Folia PCV ognioodporna M2 po odstawieniu od powierzchni źródła ognia następuje samoistne gaśnięcie. W trakcie spalania nie pojawiają się płonące krople. Nominalna temperatura 0°C do +50°C, to temperatura użytkowa – pracy ciągłej folii, przy której podstawowe właściwości oraz wygląd folii nie ulegają zmianie.

Folia PCV spawalnicza

Spawalnicza

Folia spawalnicza PVC SCREENFLEX chroni ludzi przed promieniowaniem widzialnym, podczerownym (IR) i ultrafioletowym (UV). Dodatkowo materiał ten, zabezpiecza przed odpryskami i iskrami powstającymi podczas procesów obróbki metali lub spawania. Folia spawalnicza zgodna z europejską normą bezpieczeństwa EN:1598/ ISO 25980

Folia matowa PVC

Matowa

Folia matowa występuje w dwóch formatach 2×200 oraz 3×300.
Folia przeznaczona do pracy w temperaturze od -15°C do +50°C
Folia matowa przypominająca oszronione szkło.

Folia zbrojona

Zbrojona

Folia zbrojona z zatopioną siatką nylonową. Charakteryzuje się wzmocnioną wytrzymałością na uszkodzenia i rozdarcia. Folia o grubości 6,5mm występuje w arkuszach 20 metrowych. Przede wszystkim stosowana jako wypełnienie bram wahadłowych.

Folia PCV przede wszystkim stosowana jest do produkcji kurtyn paskowych (nazywane też zasłonami termicznymi). Pasy foliowe zapobiegają przeciągom oraz stratom ciepła. Wykorzystywane są także jako elementy tłumiące drgania mechaniczne oraz jako płaty bram wahadłowych.