Kurtyny przemysłowe – folia PCV dla ruchu mechanicznego

Kurtyny przemysłowe przeznaczone dla ruchu wózków widłowych, elektrycznych wózków paletowych oraz samochodów osobowych lub dostawczych.  Wykonywane z folii PCV o formacie pasa 3x300mm lub 4x400mm (grubość x szerokość).

Kurtyny przemysłowe

Rurowe kurtyny przemysłowe dla ruchu kołowego

Wychylne rurowe mocowania kurtyn paskowych wykorzystuje się przede wszystkim do otworów bramowych powyżej trzech metrów wysokości (>3m). Na traktach komunikacyjnych, rampach załadowczych oraz dokach, przez które poruszają się pojazdy silnikowe, montuje się pasy folii grubszej i szerszej niż w przejściach przeznaczonych dla pieszych. Folia o grubości 3mm lub 4mm wytrzymuje lepiej uszkodzenia mechaniczne i nie zrywa się przy przejazdach. Można zastosować folię żebrowaną, która charakteryzuje się wzmocnioną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.  Zapewnia łatwiejszy przejazd przez kurtyny i mniejszą przyczepności do gładkich powierzchni.

Pasy kurtyn na mocowaniach rurowych pod wpływem naporu przewożonego towaru lub pojazdu wychylają się. W przeciwieństwie, do bardzo powszechnych mocowań grzebieniowych, nawet przy przejeździe wózków widłowych z podniesionymi masztami prawie do wysokości nadproża, pasy nie wypinają się. Zastosowanie folii o grubości przynajmniej 3mm i szerokości nie mniejszej niż 300mm na mocowaniach rurowych umożliwia wykorzystanie takich kurtyn przemysłowych nawet w miejscach o intensywnym ruchu kołowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.