Folia żebrowana (podłużne podwójne żebrowanie)

Folia żebrowana podwójnie, po obu stronach wzdłuż pasa wykorzystywana jest głównie jako elementy kurtyn paskowych na traktach komunikacyjnych.

folia podwójnie żebrowana

Folia PCV żebrowana

Żebra powstałe w trakcie procesu ekstruzji pasów znajdują się po obu stronach folii. Zmniejszają one powierzchnie przylegania pasa folii do przewożonego towaru lub do skóry oraz ubrań przechodzących ludzi. Przede wszystkim przy przewożeniu materiałów zabezpieczonych folią stretch oraz w workach obserwuje się różnice pomiędzy folią gładką oraz folią żebrowaną. Towar przesuwając się wzdłuż żebra trze jedynie w miejscu kontaktu materiałów.

Folia podwójnie żebrowana występuje w typie Standard, Polar oraz Żółtym przeciw owadom.

Folia podłużnie żebrowana

Folia żebrowana

Oprócz łatwiejszego przewożenia towarów przez kurtyny paskowe wykonane z pasów żebrowanych, właściwości folii są zgodne z określonym typem: Standard, Polar lub Żółta przeciw owadom. Zmienia się wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Wysokość (liczona od powierzchni pasa, do najwyższego punktu na środku żebra) wynosi 2mm. Przekrój poprzeczny żebra ma kształt połowy elipsy.

Przy intensywnym ruchu przez kurtynę paskową, zwłaszcza wózków widłowych z towarem opakowanym folią stretch, sugerujemy stosować folię żebrowaną. Charakteryzuje się ona zmniejszoną przyczepnością do gładkich powierzchni. Cechuje ją również zwiększona wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.